Investice

Vyprodáno

Apartmány v Raurisu byly již prodány. Vaší pozornosti doporučujeme nový resort apartmánů v Kaprunu. Více informací na www.kaprun-residenz.cz.

Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví v projektu u sjezdovky v Raurisu představuje kromě možnosti vlastního užívání i výhodnou investici. Apartmány jsou určené ke kombinaci vlastního užívání a dalšího komerčního pronájmu. V době, kdy apartmán nebudete využívat, bude pronajatý turistům a vy tak získáte atraktivní příjem z pronájmu. O pronájem se postará profesionální agentura, tzn. že pro Vás nevzniknou téměř žádné dodatečné starosti.

Vlastní užívání

Provozní smlouva mezi majitelem nemovitosti a provozovatelem se uzavírá na dobu 10 let. Vlastník může svoji nemovitost užívat několik týdnů v roce. Pro vlastníky nemovitostí je zajištěn komplexní servis se správou a dalším pronájmem nemovitosti, bez starostí pro majitele nemovitostí. Podstatnou informací pro vlastníky apartmánů v resortu je fakt, že svůj apartmán mají ve svém osobním vlastnictví a mohou ho tak prodat kdykoliv během doby trvání provozní smlouvy. Více informací o podmínkách pronájmu a vlastního užívání Vám rádi poskytneme na vyžádání.

Likvidita

Rakouský trh horských nemovitostí v Alpách má jednu principiální výhodu z hlediska likvidity, tzn. případného dalšího prodeje nemovitosti: není primárně vázaný na jednu cílovou skupinu kupujících. Nemovitosti v rakouských Alpách kupují investoři z domovského Rakouska, z Německa, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Skandinávie, ale také z USA, Ruska nebo ze zemí střední a východní Evropy, včetně České republiky.

V případě Vašeho zájmu o další prodej nemovitosti v tomto resortu tak můžete oslovit širokou škálu potenciálních zájemců o koupi. Znovu upozorňujeme, že Váš apartmán je ve Vašem osobním vlastnictví a můžete ho tak kdykoliv prodat.

Rakouský realitní trh

Rakouský realitní trh, a zejména nemovitosti v kvalitních centrech v Alpách, představují jednu z nejbezpečnějších možností investic do nemovitostí. Zřejmou výhodou jsou nižší ceny rakouských horských nemovitostí oproti alpským střediskům ve Švýcarsku, Francii a částečně také v Itálii, a také trvalý zájem ze strany kupujících z celé Evropy. Více informací o situaci na rakouském realitním trhu uvádíme zde.

Vratka DPH z kupní ceny

Nemovitosti v rámci resortu v Raurisu jsou primárně určeny k dalšímu pronájmu (v kombinaci s částečným vlastním užíváním), tzn. k podnikatelskému účelu. V případě, že se registrujete k DPH v Rakousku (můžete se registrovat jako fyzická nebo právnická osoba), budete mít nárok na vratku DPH z kupní ceny – v částečné nebo plné výši.

S potřebnými náležitostmi Vám samozřejmě rádi pomůžeme. Už při vstupní investici tak můžete uspořit významnou částku. Pokud se registrujete k DPH v Rakousku, budete mít, kromě vratky DPH z kupní ceny, nárok také na vratku DPH u dalších souvisejících výdajů (například platba DPH u platby odměny notáře a u dalších kontinuálních výdajů, které jsou zatíženy DPH).

Konkrétní postup při daňových záležitostech je nutné řešit individuálně a může se v jednotlivých případech lišit. V případě navázané spolupráce pro Vás můžeme, v případě Vašeho zájmu, zajistit komunikaci s česky hovořícím rakouských daňovým poradcem.