Umístění

Fantastické umístění resortu přímo u sjezdovky a lanovky je bezpochyby jednou z jeho hlavních předností. Lyžařský svět vám leží doslova přede dveřmi.  Komplex je koncipován jako ski in/ ski out, což znamená, že se k lanovce i ze sjezdovky dojedete pohodlně na lyžích. Celoročně se sem však dostanete bez obtíží autem. Cesta z Prahy trvá přibližně 5 hodin a 45 minut přes České Budějovice, Linec a Salzburg. Komplex je zároveň v blízkosti centra města se všemi obchody a službami.

Nádherné slunné údolí Raurisertal se nachází v srdci národního parku Vysoké Taury, největšího národního parku ve střední Evropě. Malebné alpské městečko Rauris se rozprostírá v nadmořské výšce 950 m. n. m. v zeleném údolí plném vodopádů, které obklopují mohutné třítisícovky. Rauris nabízí rozmanitý svět zážitků v průběhu letní i zimní sezóny. 

Zimní sezóna

Nádherné sjezdovky střediska Rauris-Hochalm jsou ještě stále pokládány za tajný tip rakouských Alp, jelikož zatím unikají turistickým masám, jsou dobře upravované a nabízejí lyžařům všech úrovní skvělé podmínky.

Lyžařské středisko Rauriser Hochalmbahn, které je nositelem řady ocenění od Skiresort.de, SnowTrex a Skigebiete-test.de, nabízí 32 kilometrů sjezdových tratí rozprostírající se do výšky až 2 200 metrů. Pro milovníky free ridu jsou vyhrazeny dva svahy. Pro běžkaře je připravena 30 kilometrů dlouhá upravovaná běžkařská stopa táhnoucí se údolím a okruh pod vrcholem hory Schwarzwald ve výšce cca 2000 m.n.m. Najdete zde i stezky pro ski alpinisty a pěší turisty, či osvětlenou sáňkařskou dráhu, která nabízí spoustu legrace pro malé i velké.

Chcete-li své děti poprvé seznámit s lyžováním či zdokonalit jejich techniku, využijte služeb lyžařské školy Skischule Adventure. Samozřejmostí je široká nabídka horských chat a aprés ski barů.

Pokud by vám místní areál nestačil, využijte možnost rozšíření skipasu na Super Ski Card, se kterou můžete lyžovat na více než 2750 km sjezdovek ve 23 lyžařských regionech Salzburských a Kitzbühelských Alp včetně 3 ledovců. Zahrnuje natolik prestižní střediska, jakými jsou například Zell am See/Kaprun, Saalbach/Hinterglemm, Kitzbühel, Obertauern, Gastein, Schladming a další.

Zdroj: www.superskicard.com

Nejnáročnější a skutečně aktivní lyžaři ocení propojení Rauriser Hochalmbahn se Snow Pass Card, největším skipasem světa. Jedná se o první celoevropský sezónní skipas, který sdružuje více než 100 lyžařských středisek z 9 evropských zemí (Švýcarsko, Rakousko, Francie, Itálie, Německo, Polsko, Španělsko, Slovinsko a Portugalsko). Dohoda se SNOWPASS, digitálním partnerem FIS, se vztahuje na lyžařskou sezónu 2019/2020.

Letní sezona

Lanovka, u které se nový resort nachází, je v provozu i v letní sezóně. Můžete si tak naplno užívat letní Alpy s nedotčenou přírodou i spoustou sportovních aktivit. Zahrajte si golf s výhledem na zasněžené vrcholky hor, vyberte si z množství turistických či cyklistických tras, nechte se unášet na paraglidu, zažijte adrenalin při horolezeckém výstupu, pokochejte se nádhernou alpskou přírodou ze sedla koně nebo si odpočiňte u chytání ryb. S letní kartou Nationalpark Sommercard navíc máte možnost využít spoustu nabídek se slevou či zcela zdarma.

 

Zajímavosti regionu

Obyvatelé Raurisertal jsou hrdí na svou tradici zlatokopectví, která trvá již stovky let a podepsala se na podobě velkolepých arkýřů a portálů měšťanských domů. Poslední štola byla zavřena na konci 19. století, ale dodnes mají návštěvníci možnost si pár zlatých zrnek vyrýžovat. Perlou pohostinství je starý hostinec Rauriser Tauernhaus, který je v provozu již 500 let a nachází se ve výšce 1527 m.n.m.. Jeho chloubou je krom vynikající kuchyně také historický interiér, který vás přenese v čase.
Celé údolí je protkané více než 300 prameny vody, impozantních vodopádů a horských potoků. Největší pramen křišťálově čisté pitné vody, Rauriser Urquell, vyvěrá ze země v údolí Raurisertal v zadní části Hüttwinkltal. Pouze asi 0,3 % vody na naší planetě může mít jakost vody jako tato pramenitá voda.Údolí Raurisertal se přezdívá Údolí supů a orlů, jelikož v této části národního parku od pradávna sídlili a díky ideálním podmínkám tu dnes opět žijí. Při troše štěstí je zde spatříte pouhým okem. Zajímavosti o jejich životě přibližuje také interaktivní výstava v Nationalparkhaus König der Lüfte.